Perły kaszubskiej krainy

Kaszuby to nie tylko kraina historyczna będąca częścią Pomorza. Jest to przede wszystkim jeden z piękniejszych regionów turystycznych Polski. Nie bez powodu nosi nazwę „Szwajcaria Kaszubska”, gdyż można tu się zachwycać niezwykle urzekającymi malowniczymi krajobrazami.

Co warto zwiedzić na Kaszubach?

Kaszubskie atrakcje to przede wszystkim jezioro Wdzydzkie. Otoczone lasem z rosnącymi tu dorodnymi drzewami stanowi teren niezwykle urokliwy i unikatowy. Inne miejsca, warte szczególnej uwagi to liczne rezerwaty i parki krajobrazowe. Do najbardziej atrakcyjnych można zaliczyć Park Krajobrazowy Doliny Słupi, Rezerwat Wierzyca z wieżą widokową, Rezerwat Żurawie Błota oraz Rezerwat Kurze Grzędy. Poza tym warto odwiedzić kaszubskie skanseny drewnianego budownictwa, które pozwolą nam cofnąć się w czasie i ujrzeć oczami wyobraźni życie tubylców z wieków wcześniejszych.

Wydmy – atrakcja Kaszub

Szczególną atrakcją Kaszub są ruchome wydmy znajdujące się w Słowińskim Parku Narodowym. Kawałek dalej jest droga nad jezioro Łebsko. Spacer po molo i możliwość oglądania okolicy z wieży widokowej to prawdziwa uczta dla oka. Te urokliwe okolice zapadają na długo w pamięci. Nie mniej atrakcyjnym miejscem jest Wydma Łącka oraz ruchome piaski wydmy Rąbka.

Dla ciała i dla ducha

Jezioro Ostrzyckie, to kolejne miejsce na Kaszubach, które warto odwiedzić. Wiele osób uważa, że jest to najpiękniejsze jezioro w tym regionie. Szczególnie usatysfakcjonowani będą tu miłośnicy plażowania, sportów wodnych oraz zwolennicy spacerów, gdyż wokół rozciąga się leśna cisza, w którą chętnie zanurzy się każdy miłośnik przyrody.